Дистанційне навчання
Дистанційне навчання в гімназії організоване за допомогою таких сервісів:
Google Class для асинхронного навчання;
Zoom, Meet для синхронного навчання;
Viber, Telegram для оперативного інформування учнів та батьків;
телефонний зв’язок для учнів, які не мають доступу до Інтернету або відсутні технічні засоби навчання.
Відповідно Стратегії організації освітнього процесу в закладі освіти під час навчання з використанням елементів дистанційного навчання вчителі проводять не менше 30% уроків в синхронному режимі (Meet) від загальної кількості уроків з кожного предмету. В Google Class кожен педагог розміщує інформацію та завдання відповідно розкладу кожного класу, уроки проводяться в синхронному та асинхронному режимі.
Вчителі враховують допустимий обсяг домашніх завдань для кожного класу.
Весь матеріал, наданий педагогами учням, відповідає навчальним програмам.
Для перевірки знань вчителі використовують різні завдання під час проведення уроків в синхронному режимі: усне опитування, посилання на вправи LearningApps. Під час асинхронних уроків-тестові завдання, узагальнення інформації в таблицю, виконання вправ з підручника. Після перевірки завдань вчитель надає зворотній зв’язок відразу під час онлайн-уроку узагальнено, не конкретизуючи помилки конкретного учня або за допомогою текстового повідомлення конкретному учню.
Вчителі активно використовують електронні репозитарії освітнього контенту, а саме відеопояснення інших вчителів, інфографіку, документальні відеоролики (YouTube), відеоуроки Всеукраїнської школи онлайн, готові тестові завдання освітніх проєктів «На урок», «Всеосвіта» та LearningApps.
Шановні батьки.
Дистанційне навчання потребує самоорганізації дитини та вашого контролю. Щоб ваша дитина могла якісно навчатися дистанційно, вам потрібно докласти певних зусиль.
1) Налаштуйте розпорядок дня:
заздалегідь готуйте дитину до шкільного режиму дня: прокидатися в один і той самий час, одразу робити гігієнічні процедури, снідати;
поясніть чи нагадайте дитині, що вона вчитиметься за розкладом;
введіть правило, що перерви під час дистанційного навчання-для перепочинку від екрана гаджетів. Практикуйте у цей час руханки, гімнастику для очей або просто споглядання у вікно, щоб дитина могла зняти напругу й трохи відволіктися.
2) Налаштуйте дитину на дистанційне навчання:
з’ясуйте у школі, які програми потрібно встановити для підключення на дистанційні уроки. Поцікавтеся у класного керівника, чи для всіх предметів використовується однакова платформа.
запитайте, як оцінюватимуть вашу дитину, у якому форматі потрібно здавати домашні роботи, що робити, якщо виникла форс-мажорна ситуація й ви не встигаєте вчасно підключитися чи здати завдання. Ви маєте чітко розуміти очікування вчителів від вашої дитини під час дистанційного навчання, тому підтримуйте з ними комунікацію;
як тільки з’ясуєте всі вимоги педагогів, поясніть дитині, що й коли вона має робити;
створіть для дистанційного навчання окремий акаунт дитини, щоб вона могла заходити на онлайн-уроки під своїм іменем;
зберіть усі посилання для підключення до дистанційних уроків в один документ;
протестуйте з дитиною, як підключатися до потрібної програми. Покажіть, як користуватися активними кнопками: ввімкнення мікрофона, відео, реакції, демонстрація екрана тощо. Поясніть, що під час уроку дитина має включати камеру. Мікрофон краще включати лише під час відповіді;
обговоріть з дитиною прийнятний для дистанційних уроків дрескод та підготуйте зручний одяг. Поясніть, що на заняття не варто підключатися в піжамі, а для уроків фізкультури потрібно переодягатися в спортивну форму, щоб було зручно виконувати вправи.
Електронні ресурси для кращого засвоєння навчальних програм
Всеукраїнська школа онлайн (https://lms.e-school.net.ua/).
Матеріали та телеуроки, що розміщені на сайті Департаменту освіти і науки в розділі «Дистанційне навчання» (https://don.kyivcity.gov.ua/content/dystanciyne-navchannya-resursy.html).
Освітня ініціатива для учнів початкової та середньої школи України: від школи Базис (https://vb.me/school_info) разом з Viber- спільнотою Школа.інфо
Онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: від Академії Сучасної Освіти А+ (https://aplus.ua/).
Дистанційна школа 5-11 класи: від JAMM School (https://jammschool.com.ua/)
Безкоштовна реєстрація на онлайн уроки і регулярні щоденні зустрічі дітей з психологом від наукового ліцею Клима Чурюмова (https://bit.ly/3hCf6dm).
Вільний доступ до повного пакету “Слухач” (1-11 класи) для самонавчання.