Новини

Літній майданчик «Посмішка» у Гімназії №4: Яскравий та Активний Відпочинок для Учнів

З 3 по 14 червня 2024 року на базі Гімназії №4 Павлоградської міської ради працював пришкільний майданчик «Посмішка», де учні 1-4 класів мали змогу насолоджуватися активним літнім відпочинком. Педагогічний колектив гімназії доклав максимум зусиль, щоб забезпечити насичену та цікаву програму для 50 учнів, які були охоплені різноманітними заходами з оздоровлення та розвитку.

Для комфорту та безпеки дітей були облаштовані дві ігрові кімнати, спортивний зал, кабінет інформатики, спортивний майданчик на вулиці та укриття. Кожен день у таборі був насичений подіями та заходами, що сприяли всебічному розвитку учнів.

Програма заходів:

4 червня - День здоров’я:
Медична сестра Кириченко С.Б. провела годину спілкування до Всесвітнього дня боротьби з карієсом. Вчитель англійської мови Мирошниченко Є.Ю. разом з учнями 7-А класу організувала виступ лялькового театру «Чарівний глобус».

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища:
Представники Всевікової бібліотеки сімейного читання «ДІМ» організували літню бібліотеку. Вчителі Левицька Г.А. та Кульчицька О.М. провели екологічний квест «Шукаємо чарівну квітку» та урок з мінної безпеки.

6 червня - Віртуальна подорож «7 чудес України»:
Вчитель трудового навчання Литвин О.В. та логопед Алєєва О.В. провели майстер-клас «Світ вишиванок».

7 червня - День сонцезахисних окулярів:
Медична сестра провела інформ-дайджест «Очі – вікна в світ». Вчителі англійської мови Яковлєва Л.М. та Дьяченко А.П. провели квест-гру «Англійська абетка».

10 червня - День творчості:
Лутай М.В. провела цікаві творчі майстерні, а Сікарьова О.І. підготувала інсценування казки «Права дитини» разом з учнями 9 класу. Денисенко І.О. провела урок «Творча майстерність: малювання в комп’ютерних програмах».

11 червня - Олімпійський день:
Вчитель фізичної культури Кравченко Є.М. організувала малі олімпійські ігри «Веселі олімпійські старти» та майстер-клас від «Зорецвіту».

12 червня - День цікавих подорожей:
Учні відвідали музичну школу №2 та зустрілися з співробітниками ДСНС, які підвищували культуру безпеки серед дітей.

13 червня - День швейної машинки:
Проведено конкурс модельєрів «Чарівна нитка» (паперопластика) та конкурс поробок «Веселий ґудзик», а також година спілкування з психологом.

14 червня - Святкова програма:
На честь закриття роботи літнього майданчика відбулася святкова програма «Ми твої діти, ми твої квіти, ми, Україно, надія твоя» та мульті-квест «Світ дитинства».

Учні багато часу проводили на свіжому повітрі, брали участь у спортивних заходах та іграх, що сприяло їхньому оздоровленню та гарному настрою. Літній майданчик «Посмішка» став місцем, де діти не лише відпочивали, але й здобували нові знання та навички, створюючи незабутні спогади про літо.

Дорогі діти, шановні батьки і вчителі!

Щиро вітаю Вас зі святом Останнього дзвоника!

Воно зараз трохи сумне, тривожне, але, я впевнена, ми всі зустрічаємо його з надією на світле і мирне майбутнє України!

У цьому надскладному навчальному році ми змогли знайти в собі сили і розум, щоб пройти всі випробування, що випали на нашу долю.

Вчителі навчали, батьки допомагали навчатися, діти навчалися скрізь, де було світло та інтернет!

Ми продовжували вчитися і працювати, не дивлячись на всі виклики і перешкоди.

Відповідальність, цілеспрямованість допомогли нам усім подолати негаразди та виклики!

Діти отримали якісні знання завдяки змішаній формі навчання, батьки повторили шкільну програму, вчителі продовжили опановувати нові форми і методи навчання!

Дякую всім за старанність, наполегливість, креативність, небайдужість!

Бажаю всім добре відпочити, набратися сил, здоров`я і розпочати наступний навчальний рік під мирним небом України!

З повагою директор гімназії Лариса КРАВЧЕНКО


Учні 5-Б класу нашої гімназії нещодавно відвідали кінотеатр для перегляду захоплюючого фільму "Уявні друзі". Ця подія стала справжнім святом для дітей, наповненим емоціями та яскравими враженнями.

Фільм "Уявні друзі" занурив глядачів у фантастичний світ дитячої уяви, де межа між реальністю та фантазією стирається. Діти з захопленням спостерігали за пригодами головних героїв, які вчилися дружбі, взаєморозумінню та сміливості. Після перегляду фільму учні мали можливість обговорити побачене, поділитися своїми враженнями та висловити думки про важливість уяви у житті кожної людини.

Цей похід до кінотеатру не лише розважив дітей, але й сприяв їхньому культурному та емоційному розвитку. Такі заходи допомагають згуртувати класний колектив, а також розвивати у дітей критичне мислення та здатність аналізувати події та вчинки персонажів.

Учні 5-6 класів здійснили захоплюючу екскурсію до Всевікової бібліотеки сімейного читання "ДІМ", де взяли участь у заході "Секрет Землів твоїх долонях". Під час цього візиту діти не лише ознайомилися з чудовими книжковими колекціями бібліотеки, а й мали можливість проявити свої творчі здібності. 


Екскурсія п’ятих класів до пожежно-рятувальної частини.

В ході проведення заходу рятівники ознайомили дітей із пожежно-рятувальною технікою та обладнанням. Дітям продемонстрували пожежний автомобіль та оснащення за допомогою якого рятувальники здійснюють гасіння пожеж, рятують людей та тварин, ліквідують різного роду надзвичайні ситуації. Діти змогли відчути себе справжніми рятувальниками та загасили умовну пожежу подавши воду зі справжнього пожежного ствола та мали змогу приміряти та роздивитись костюми, в яких працюють рятівники. Ця екскурсія дала можливість познайомити учнів з професією пожежника-рятівника та удосконалити знання дітей з правил безпеки життєдіяльності.

15.05.24.  Учні 4-А , 3-А та 3-Б класу взяли участь в екскурсії до 6 ДЕРЖАВНОГО ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОГО ЗАГОНУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

У середу 8 травня 2024 року Україна разом Європою відзначає День пам'яті та примирення, присвячений вшануванню пам'яті загиблих у Другій Світовій війні, а також перемозі над нацизмом..  

Програма покращення навчання. Підтримка відновлення учнів у надзвичайних ситуаціях.


Вітаємо збірну команду 7-8 класів, яка зайняла ІІ місце в міській екологічній вікторині до місячника екології.

Молодці!!!

Вітаємо нашу команду  "Козацький гарт" (здобувачів освіти 7А та 7Б класів) з ІІ місцем в конкурсі "Відун" міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри Сокіл ("Джура") 

Виступ мобільного класу ДСНС

17.04.24 для учнів відбувся практично-теоретичний виступ мобільного класу безпеки ДСНС

Учні 5 класу влаштували захоплюючий відкритий урок для першокласників, присвячений творчості Василя Сухомлинського. Під керівництвом своїх вчителів вони відкрили маленьким друзям світ українського письменника, надихаючи на творчість та відкритість душі.

Зустріч із батьками майбутніх першокласників стала важливою подією для шкільної спільноти . Батьки, разом із малюками, зібралися у школі, щоб ознайомитися з майбутніми вчителями та дізнатися про особливості навчального процесу у першому класі.

Під час зустрічі батьки мали змогу познайомитися з класним керівником та вчителями, які будуть працювати з їхніми дітьми. Вони отримали вичерпну інформацію про програму навчання, методики роботи та підходи до розвитку малюків. Батьки з задоволенням висловлювали свої запитання та виражали віру у команду вчителів.

Особливу увагу привернули моменти, присвячені адаптації дітей до шкільного середовища. Батьки отримали поради щодо підготовки дітей до навчання, психологічної підтримки та спілкування з учителями.

Зустріч із батьками стала важливим кроком у побудові партнерських відносин між школою та родинами учнів. Обмін інформацією та взаємне розуміння сприяють успішній адаптації дітей до навчального процесу та формуванню дружнього шкільного колективу.

У Павлограді вже 10 років працює Музей російсько-української війни "У діда". Один із засновників — військовослужбовець Анатолій Токарєв. Чоловік воює з 2014-го року, він вирвався з полону РФ.

Анатолій Токарєв каже: розповідати про війну, зокрема в музеї, дуже важливо. Особливо — молодому поколінню.

"Музеї, кажуть, не потрібні зараз. Та потрібні! Сюди приходять діти. Заходять сюди веселі, танцюють, а виходять сумні. А знаєте чого? Тому що вони нарешті бачать... У нашому Павлограді в кожному класі є дитина загиблого або тих, хто воює. Мені не хочеться розповідати своїм дітям, що там відбувається. Але це потрібно, щоб не втратити дітвору", — вважає він.

В рамках тижня безпеки здобувачі освіти 9-х класів відвідали рятувальний загін з метою ознайомлення з правилами поведінки в надзвичайних

ситуаціях та основами надання

першої домедичної допомоги. Вийшло дуже цікаво, пізнавально та практично.


Придбали наочні матеріали для НУШ на суму 98562 грн 34 коп. З них за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету 88705 грн 25 коп. і співфінансування з місцевого бюджету 9857 грн 09 коп.

У весняному сезоні колектив гімназії продемонстрував свою прихильність до збереження чистоти та підтримки приємної атмосфери навколо школи, організувавши прибирання шкільної території. Вчителі, адміністрація та техпрсонал школи зібралися разом, щоб зробити внесок у чистоту та привабливість навколишнього середовища.

Активна участь колективу включала різноманітні заходи з благоустрою території, такі як прибирання сміття, видалення бур'янів та догляд за клумбами.

Загалом, спільні зусилля всього колективу гімназії сприяли зміцненню взаємодії та співпраці між вчителями, техперсоналом та адміністрацією. Такий захід не тільки створив естетичну красу, а й підкреслив важливість колективної роботи в досягненні спільних цілей.

4 квітня відзначається Міжнародний день інтернету. Дата пов’язана з днем пам’яти святого Ісидора Севільського, якого вважають покровителем інтернету. Окрім того, дата 4.04 – нагадує поширену помилку «404» («Сторінку не знайдено»). 

З учнями молодших класів на уроках інформатики  були проведені вікторини з цікавими тематичними питаннями. А для середньої та старшої ланки була проведена квест гра, в якій потрібно зайти в чат бот Telegram та виконати всі завдання.

Відскануваши QR-код можна доєднатися до цієї гри. 

Корупція залишається проблемою номер один для українців. Таке “лідерство” легко пояснюється. Корупційні скандали завжди на перших шпальтах медіа, а з побутовою корупцією мали справу більшість українців. Це глобальна проблема, яку непросто вирішити. Для цього мають ефективно працювати не тільки антикорупційні органи. Це ще і зміна мислення людей.

Питання корупції обговорювали і педагоги Гімназії № 4 Павлоградської міської ради на zoom-конференції «Основи антикорупції для освітян» з завідувачем навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті й захисту інтелектуальної власності,  кандидатом педагогічних наук, доцентом Разуменко Дмитром Олеговичем, Коновальчик Євгенією Олександрівною, практичним юристом, аспірантом кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.

Цікаво. Корисно. Актуально.

Щиро дякуємо за співпрацю!

27 березня відбулося підсумкове засідання атестаційної комісії I рівня гімназії. Цього року атестація проходила за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників. Атестацію 2024 пройшли 7 педагогів, всі відповідають займаним посадам.

20.03.2024 року з учнями 7 класів  відбулася літературна - онлйн орбіта "Поезія- життя мови" в рамках Всеукраїнської інформаційно - просвітницької тематичної акції "Національного тижня читання поезії". 

Шевченко справжній та сучасний: 210 річниця від дня народження поета

9 березня 2024 року виповнюлося 210 років від дня народження Тараса Григоровича. Він був не лише видатним поетом та художником, а й справжнім патріотом, який оспівував рідну землю.Тарас Григорович Шевченко - видатний український поет, художник і громадський діяч XIX століття, який залишив невимірний слід у культурній спадщині України. Його творчість, зокрема поезія, відома своєю глибокою гуманістичною спрямованістю та соціальною чутливістю. Шевченко відтворював у своїх творах скрутне життя селянства та простих людей, викриваючи соціальні нерівності та критикуючи суспільну несправедливість. Про все це бібліотекар гімназії Надія Дмитрівна розповідала нашим учням на презентації книжкової виставки "Шевченко справжній та сучасний" 

Учениці гімназії Ніколайчук Вікторія, Марченко Милана, Духовенко Валерія, Вовченко Євгенія та Лебідь Олена взяли участь та отримали дипломи в міському онлайн-конкурсі малюнків "Галерея єдності"  до Дня Соборності України.

Вітаємо наших талановитих дівчат!

21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина  гімназії.

  У цей день в нашій гімназії  пройшли заходи  під гаслом  «Відчуй смак української мови!..». Для всіх бажаючих читачів,  бібліотекар  Свиридова Н.Д, провела бібліотечний урок: «Чудо, ім’я якому - книга» спираючись на цікаву книжкову виставку. Вчителі-класоводи 2-4 класів провели цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, а саме: «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна», подорож Країною мови «Кожному миле його слово рідне», «Юний мовознавець» тощо.

 Завершальним етапом святкування стала літературно-музична композиція «Ми діти твої, Україно!». серед здобувачів освіти середньої та старшої ланки яку підготувала вчитель української мови та літератури Романенко С.В.  Учасники виразно читали віршів про мову.».

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова в освітніх закладах, на вулицях міст і сіл. Люблячи і вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

З метою покращення професійної орієнтації старшокласників 29 лютого 2024 року  в нашій гімназії проведена зустріч з представниками навчальних професійних закладів міста. Під час зустрічі  випускників 9 класів ознайомили  з основними умовами вступу до професійних закладів, надали інформацію про переваги навчання, спеціальності, за якими готують фахівців. Особливу увагу було приділено умовам і порядку вступу на навчання. Завершилась зустріч обговоренням запитань, які ставили дев'ятикласники. Тож, випускники, бажаємо вам вдалого професійного самовизначення!  

Навчаючись у випускних класах кожен підліток стикається з проблемою вибору професії. Щоб сприяти професійному самовизначенню учнів випускних класів у співпраці з фахівцем з профорієнтації Павлоградської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості ФУРС Юлією проведений профорієнтаційний урок. Учням розповіли про безкоштовний онлайн-додаток «Центр профорієнтації»,  завдяки якому учні можуть поринути у світ професій , пройти онлайн-тестування та  скористатися інформацією про навчальні заклади.  

14 лютого - День Святого Валентина 

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання. У гімназїї у цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Рано-ранесенько  рада старшокласників завітала до гімназії з метою привітання здобувачів освіти та  працівників з Днем кохання, подарувавши краплинку своєї доброти, любові та турботи. Веселим виступом,  мелодійними піснями старшокласники створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання. 


Знання правил безпечної поведінки рятує життя

Представники Асоціації саперів України, провели інформаційні години зі здобувачами освіти 1-9 кл. з метою мінімізації та відведення нещасних випадків серед дітей шляхом інформування їх щодо можливих загроз, навчання правилам безпечної поведінки та мотивування правильної поведінки і відповідального ставлення до свого життя та здоров'я.

Щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 6 лютого, ми відзначаємо День Безпечного Інтернета. Ця подія закликає кожного з нас приділити увагу кібербезпеці та поважному онлайновому спілкуванню та є нагадуванням, що кожен користувач Інтернету відіграє ключову роль у формуванні безпечного та позитивного інтернет-середовища.

Кілька років поспіль адміністрація гімназії, батьківська громада, учні, педагоги тісно співпрацюють із волонтерським центром «Жива» у Павлограді. Сьогодні, напередодні новорічних і різдвяних свят, ми передаємо солодощі дітям вимушено переселених сімей. Нехай свято прийде в кожну родину!

Дякуємо батькам, учням, волонтерам, що ми разом!

Сьогодні у нашій гімназії  від благодійної організації ЮНІСЕФ дітям вручили шкільні рюкзаки з канцелярським приладдям, необхідним для навчання.

Кожен рюкзак містить повний набір необхідного шкільного приладдя: зошити, щоденник, фарби, пляшка для чистої питної води, пластилін, ручки, фломастери, ножиці, клей, олівці. Для дітей такі подарунки стали справжньою несподіванкою. Вони із захопленням ділилися своїми враженнями один з одним.

Сподіваємося, що ці шкільні приладдя стануть в нагоді дітям для навчання та розвитку власних здібностей.

Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за різдвяний подарунок!

Новорічних та різдвяних свят чекають всі з нетерпінням, особливо діти, які живуть передчуттям казкових свят та сподіваються на здійснення заповітних мрій. Дякуємо міському голові Анатолію Вершині, меценатам та організаторам за  вашу підтримку та подароване дітям свято. 

Час, проведений на святі, був сповнений позитивним настроєм. Приємні спогади про нього, залишаться в дітей надовго.  Цікавий новорічний майстер-клас, конкурси, пісні, танці, музика, смаколики, і, головне, - веселі ведучі свята та перебування в казковій атмосфері – це просто чудово!

Велике дякуємо організаторам і бажаємо продовжувати творчий пошук!

 З прийдешніми новорічними святами !!! 

Вітаємо переможницю

Присяжна Валерія, учениця 8-Б класу, зайняла 3 місце у II етапі Всеукраїнської олімпіади з біології. 

Вітаємо Валерію та її вчителя Ганну Анатоліївну!  Здоров'я і успіхів під мирним небом України.

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

"Я обираю СПОРТ!"

Впродовж листопада місяця 2023року здобувачі освіти Гімназії №4 Павлоградської міської ради  брали участь в акції міста  «Молодь за здоров'я!»

Діти гімназії мали можливість позмагатися у веселих естафетах, рухливих іграх, у волейболі, футболі, баскетболі. Дуже цікаво для підростаючого покоління було проходження смуги перешкод,  танцювальні руханки,  стрибки на скакалці.

 Для себе усвідомили – ми активні прихильники здорового способу життя!

За сумлінну працю, високий рівень професіоналізму, реалізацію новітніх освітніх програм Премією міського голови нагороджена, Яковлева Людмила Миколаївна, вчитель англійської мови.

За відмінне навчання і активну громадську позицію Премією міського голови нагороджена Мажара Марія.