Історія гімназії

1932 рік. В одній із будівель у мікрорайоні «Полігон» було відкрито школу. У ній, за словами ветеранів, навчалося 60 учнів у 4-х класах. Першим директором був Пусан. (імені дізнатися не вдалося, архіви не збереглися), але вдалося дізнатися імена деяких перших учнів: Безп'ята Олександра, Сторчай Микола, Царьков Микола, Карканиця Микола, Чорна Катерина, Свічкар Марія, Шелест Олександр, Усенко Григорій.

1935-38 роки. На селищі був розташований артилерійський полігон (звідси назва мікро-району). Поступово збільшувалася кількість мешканців селища і вже в старій будівлі школи розмістити всіх дітей було важко. Тоді і ухвалені рішення про будівництво нової будівлі школи. Велику допомогу надав завод, розташований на селищі.

    З першого вересня 1938 року нову школу було урочисто відкрито. Директором призначено Яковенка Миколу Терентійовича. Учні раділи світлим                  просторим кабінетам, широкому шкільному подвір'ю. Відразу вирішили упорядковувати територію. Працювали спільно і діти, і батьки. Розбили клумби,         посадили кущі, довкола школи висадили дерева.

Навесні ж (це вже був 1939 рік) мешканці селища та учні заклали біля школи молодий парк. В 1941 році фашисти зайняли Павлоград, перетворивши його на руїни. Зруйнована вщент була і наша школа. Діти не вчилися до 1943 року, поки Павлоград не був звільнений однією зі стрілецьких дивізій та жителями селища. Зберігся один із бараків, там і відкрила Валентина Люлька школу.

У 1944-45 роках директором школи був призначений Квачов Омелян Ігнатович. Відновили будівлю, де розташована пожежна охорона. В ній школі виділили 4 затишні кімнати. По наповнюваності це були різновікові класи, а за духом моноліт. У 1945-46 роках директором було призначено Яроша Василя Григоровича, він же вів і математику. Відбудовувалася будівля школи. Самовіддано працювали будівельники, батьки, діти. Навчальний 1946-47 рок школярі розпочали у відреставрованій будівлі. На той час було лише 5 класів.

До 1948-49 років школа стала семирічкою. В 1950 році до школи прийшло багато нових вчителів: Зайцева Г.М., Писаренко Н.І., Петлін І.А., Петліна М.В., Вербітська Л.Д. (Карканиця), Могильна К.А., Корнійчук Н.П., Володіна В.А., Малюцька Т.І., Шнайдер В.А., Коханова Л.Г., Сідняк Н.К., Комісарова С.А.., Шемет А.Ф., Розенбанд В.А., Геращенко М.П., ​​Король І.П.

1955 рік. У школі незвичайне свято – це випускний вечір. Перший повоєнний випускний середньої школи №4, адже раніше вона була семирічкою. Випускникам було 19 років.

В 1958 році школу очолює Ситенко Леонід Митрофанович. Школа набуває статусу трудової загальноосвітньої. Учні закінчують уже 11 класів, набувають професії, отримують розряди.

В 1972 році директором школы призначений Стусь Ю.С. Це був важкий час. Школа була перевантажена. Тоді керівництво ПМЗ вирішило власним коштом побудувати школу. Будівлю здали в експлуатацію у 1974 році. Завод закупив обладнання, подарував чудову бібліотеку, створив телецентр, для кожного класу купив телевізори. 


Сторінками історії викладання фізики у гімназії

         Вчителі, педагоги, наставники… Скільки ще синонімів можна підібрати, щоб розповісти про людей, які зробили багато для дітей, для гімназії. Ціла плеяда вчителів фізиків працювала у різні роки у Гімназії №4 Павлоградської міської ради.

        Так, у  1981-1984 роках навчають фізики Золотарьов А.П. та Горбунов Ю.А.

Принцип їх роботи - обережно та дбайливо допомогти дітям розкритися, вселити у них впевненість, дати відчути свою самоцінність

        У 1985-1986 роках викладав фізику Рєзніков О.Б. Завжди ввічливий, енергійний, доброзичливий. Олександр Борисович наділений чудовими якостями: ерудованістю, простотою, доступністю у спілкуванні, відкритістю, безкорисливістю, готовністю реально прийти на допомогу.

         1992-1994 роки: в гімназіїі вчителем фізики працює Нестерко О. Г.

Протягом двох років Ольга Григорівна на своїх уроках ставила різні досліди та експерименти, тим самим прищеплювала дітям інтерес та любов до фізики. Відмінні знання свого предмета, ерудиція вчителя завжди високо оцінювалася учнями.

        У 1997-2000 роках в гімназії вчителем фізики працює Пономаренко В.А, людина невтомної душі, невичерпної енергії, активної життєвої позиції та відданий своїй справі вчитель.

      1997 – 2007 роки: в гімназії працювала вчителем фізики Воробйова І.Р. Вчитель не за посадою, а за покликанням. Намагалася навчити дітей бачити, встановлювати, простежувати у просторі та часі зв'язку.

      2004 року: до нашої гімназії прийшла працювати Кравченко Л.О. "Молода,  добра і, водночас, вимогливий вчитель". - так кажуть про неї учні. Для неї дуже важливо, як пройшов урок, що винесли з нього діти, яку користь принесуть отримані знання в подальшому житті. Величезне задоволення відчуває Лариса Олексіївна, коли її учні успішно складають іспити, а після закінчення школи обирають для себе професію, пов'язану з фізикою.

          З 2017 по 2018 рік фізику викладає Ганжа Наталія Віталіївна. Добра і строга, все знає і все вміє, а головне - може пробудити інтерес дітей до навчання, пізнання нового, незвіданого. Вона здатна кожен урок зробити цікавим.

          З 2019 року вгімназії і працює вчитель фізики Кільчинська Н.В. Всі знають, що її уроки - наочний приклад для наслідування, оскільки вона вміє правильно формулювати завдання та проблеми уроку, спрямовувати міркування хлопців у потрібне русло, застосовувати різні форми проведення уроків.

А головне, ми всі разом пишаємось нашими випускниками, які закінчили технічні навчальні заклади з червоними дипломами: Тодоров Євген, Скосарєв Максим, Мамадалієва Ганна та багато інших.

 

Викладачі В.В.Скрипник, Л.О.Кравченко