Бібліотека
ЯК ПЕРЕТВОРИТИ ЧИТАННЯ У ЗАХОПЛЕННЯ?
Існувала колись прекрасна традиція сімейного читання, коли відбувалося навчання не тільки грамоті, мові та письму, але й мистецтву читання. Відомо, що прочитана вчасно книга може визначити майбутнє життя дитини. Поряд із знаннями про науку і техніку, політиці не менш важливо знати та любити поезію, виховувати свої почуття, хвилюючись за героїв улюблених книг. Роль сім'ї в залученні дитини до книги трудно переоцінити. Саме книга та бібліотека можуть стати сполучним ланцюгом в духовному єднанні дитини та її сім'ї.
НАШІ ПОРАДИ БАТЬКАМ:
— частіше ходіть до бібліотеки;
— передплатіть хороший дитячий журнал;
— більше читайте дитині;
— подавайте власний приклад: нехай дитина частіше бачить, як ви самі читаєте книжку, газету чи журнал;
— даруйте книжки;
— відведіть дитині полицю чи шухляду для найулюбленіших видань;
— беріть книжку в подорож. Від цього вона стане ще цікавішою;
— не уникайте всіх «чому?», «що?», «коли?»... Не залишайте нічого нез'ясованим;
— читайте в будь-який час, коли вам зручно.
Літературі належить винятково важлива роль у формуванні особистості, розвитку мислення, уяви пам'яті, розвитку інтересів, нахилів дитини. Всі ми хочемо бачити своїх дітей розумними, цілеспрямованими, принциповими, вихованими. І в цій складній справі виховання книга - наш вірний друг, порадник, помічник. Бажаємо вам успіхів в організації домашнього читання книги.
Міжнародний день дитячої книги
Як сяде сонце в комиші, дітей гойдають на калині,
матусі, вічні берегині колиски нашої душі.
Ласкаві мамині казки під колискове засипання –
то сув’язь нашого родання передається у віки.
Олександр Матійко
2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги
Витоки дитячої книги входять до епохи, коли в Англії з'явився верстат і
У. Кекстон випустив у 1477 р. першу книгу англійською мовою.
Серед його численних видань були байки Езопа і забавний "Роман про лиса".
У 1658 році чеський священик і педагог Ян Коменський опублікував першу книгу для дітей "Світ чуттєвих речей в картинках" - підручник на латині з гравюрами.
Протягом XVII століття дітей навчали і виховували в основному по Біблії і книгам релігійного змісту. XVIII століття подарувало дітям два великих романи: "Робінзон Крузо" Д. Дефо і "Подорожі Гуллівера" Дж. Свіфта.
У той же час і дітей, і дорослих однаково захопили дешеві видання народних казок, балад і переказів. Початок золотого століття дитячої літератури відноситься до середини XIX століття.
До цього часу нарешті визнали, що дітям, крім підручників і релігійних творів, потрібні власні книжки.
Дивно, але література для дітей часто приводила у захват і дорослих. Сама королева Великобританії зачитувалася твором "Пригоди Аліси в Країні чудес" Л. Керрола, насолоджуючись вільною грою фантазії і гумору.
Але й казки ніхто не відміняв. І самим великим казкарем на всі часи, напевно, залишиться Ганс Християн Андерсен.
Двадцяте століття подарувало юним читачам Пітера Пена, Мері Поппінс, Старика Хоттабича, Гаррі Поттера і багатьох інших чудових героїв.
Ось уже понад півстоліття діти і дорослі зачитуються трилогією "Володар кілець" Дж. Р.Р. Толкієна.
Першим лауреатом Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена стала англійська письменниця Елеонор Фарджон у 1956 році, а 1958 премію одержала Астрид Ліндгрен з Швеції. Лауреатами Міжнародної премії ім. Г. К. Андерсена стали відомі дитячі письменники Джанні Родарі, Туве Янссон, Кристине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Катарина Патерсон та інші.
Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.
ЛЮБІ НАШІ МАЛЕНЬКІ ЧИТАЙЛИКИ! ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Запрошуємо Вас до наших бібліотечно-інформаційних центрів, де на вас чекає нескінченне різноманіття дитячих книг! Мрійте, читайте і життя стане яскравішим!
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
З 1 жовтня в Гімназії N4 Павлоградської міської ради розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" з метою розвитку патріотизму у дітей, посилення патріотичного руху в Україні, пробудження у гімназистів глибокого інтересу до історії України та рідного краю.
Так бібліотекарем Гімназії у співпраці з вчителями, батьками, з учнями були проведені онлайн- заходи: книжкова виставка -порада з оглядом літератури "Моя країна -Україна", єдина класна година "Збройні сили України -захисники і опора нашої країни ", створено та переглянуто куточок пам'яті "У полум'ї боїв за Україну ".
БЕНЕФІС ЧИТАЮЧОЇ РОДИНИ «ХАЙ КВІТНЕ РІДНА УКРАЇНА»
Читання, а особливо сімейне читання, допомагає вдихнути любов у складні людські взаємовідношення, відроджує духовні потреби дитини, сприяє об'єднанню людей, популяризації української книги.
У бенефісі від покоління до покоління брали участь родини: Самарського Нікіти, Майстра Олександра, Леонова Дмитра та Галущенко Софії. Родини Шевченко Ганни, Лебідь Данила та Олени, Горбатенко Вероніка та Бочкарьова Крістіна. Читали вірші Скляр Єлизавета та Піхотіна Іванна разом зі своїм вчителем Конанихіною Вітою Миколаївною.
Читайте та пам’ятайте слова непідвласні часу: «Діти, які читають, згодом стануть дорослими, які думають»
Гарного вам перегляду та натхнення!